AAIG Triathlon 2007 Aabenraa

Resultatliste AAIG triathlon 2007
Resultatliste kort distance 2007.
Nr Navn Klub Køn. Svømmetid Cykel tid Løb Slut tid Placering
685 Andy Hjort fredericia triathlon team M 00:08:59 00:32:13 00:19:36 01:00:48 1
667 Brian Christensen STK 90 M 00:07:57 00:35:29 00:22:19 01:05:45 2
669 Michael Østergaard Haderslev Tri 2000 M 00:09:00 00:35:28 00:21:40 01:06:08 3
674 Mathias Holm Hemmsen Vejen Tri&Motion M 00:09:27 00:34:49 00:23:13 01:07:29 4
671 Jørgen Møller Køge tri M 00:08:23 00:36:14 00:22:56 01:07:33 5
660 Adam Reinhold TSVQ Bornhöved M 00:10:39 00:36:46 00:20:23 01:07:48 6
676 Christian Christiansen STK 90 M 00:29:04 00:19:16 00:21:48 01:10:08 7
684 Christian Blank Aaig M 00:09:56 00:39:04 00:21:14 01:10:14 8
659 Jan Allan Sørensen Esbjerg Tri & Multisport M 00:10:54 00:36:51 00:22:30 01:10:15 9
689 Hans Sjursen AAIG M 00:10:02 00:39:12 00:21:18 01:10:32 10
658 Martin Hedam Hansen Atletica-tri M 00:08:59 00:38:54 00:22:47 01:10:40 11
678 Steen Ludvigsen Sønderborg Tri M 00:09:24 00:39:08 00:22:16 01:10:48 12
690 Jens Boysen AAIG M 00:09:36 00:40:08 00:21:16 01:11:00 13
666 John Hansen Rødekro-IF M 00:09:38 00:40:03 00:21:29 01:11:10 14
691 Frank Lyng Andersen Aaig M 00:10:23 00:39:19 00:22:07 01:11:49 15
686 Kim Arleth STK 90 M 00:10:40 01:02:22   01:13:02 16
657 Ove Schneider AAIG Atletik og Tri M 00:14:12 00:39:39 00:23:21 01:17:12 17
688 Lars Jespersen AAIG M 00:10:10 00:41:44 00:25:57 01:17:51 18
668 Thomas Thomsen Aaig M 00:51:56 00:26:32   01:18:28 19
665 Steen Aakjær Rødekro-IF motion M 00:09:24 00:42:39 00:26:58 01:19:01 20
682 Arne Ankersen Aaig M 00:12:06 00:43:54 00:25:43 01:21:43 21
661 Jan Philip Krawczyk TSVQ Bornhöved M 00:08:17 00:45:41 00:29:38 01:23:36 22
687 Holger Jacobsen AAIG M 00:10:41 00:47:20 00:27:29 01:25:30 23
680 Andreas Gydesen HIF M 00:12:30 00:46:14 00:29:51 01:28:35 24
679 Karsten Behnke   M 00:11:03 00:50:48 00:30:36 01:32:27 25
681 Tobias Jensen Felsted IF M 00:14:38 00:57:40 00:30:34 01:42:52 26
663 Finn Jensen Aaig M 00:14:31 00:57:45 00:30:38 01:42:54 27
662 Ulrik Jessen   M 00:09:05 01:10:49 00:25:42 01:45:36 28
683 Allan Elgar Esbjerg tri- og multisport M 00:09:58 00:40:46   DNF  29
670 Nicolai Kryger ingen M 00:09:30     DNF  30
677 Niels Bo Wilhelmsen AAIG M 00:09:21     DNF  31
672 Christian Bruhn   M       DNS 32
673 Dan Bladt   M       DNS 33
675 Stinne Westen Noer Vejen Tri og Motion K 00:09:27 00:42:19 00:25:00 01:16:46 1

 

 

 

Resultatlisten Ol distance.
Nr Navn Klub Køn. Svømmetid Cykel tid Løb Slut tid Placering
843 Rasmus Stubager OTK M 00:16:41 01:02:22 00:36:18 01:55:21 1
840 Christian Marloth Otk Guldbageren M 00:20:24 01:03:51 00:37:51 02:02:06 2
835 Lars Ole Thomsen Aarhus 1900 triathlon M 00:18:15 01:06:11 00:38:17 02:02:43 3
836 Jesper Hansen SMT-SILKEBORG M 00:19:03 01:02:56 00:41:37 02:03:36 4
827 Dennis Jespersen fredericia triathlon team M 00:22:30 01:06:48 00:41:11 02:10:29 5
832 Asger Ågård Jensen Rødding Tri Klub M 00:19:16 01:05:58 00:46:16 02:11:30 6
834 Gert K Petersen Aalborg Triathlon Klub M 00:24:09 01:08:01 00:41:08 02:13:18 7
845 Jesper Jakobsen Aaig Atletik og Triathlon M 00:24:24 01:08:46 00:41:21 02:14:31 8
846 Frank Nielsen Kolding Tri klub M 00:20:30 01:11:09 00:43:37 02:15:16 9
847 Henrik Barsballe Kolding Tri klub M 00:23:23 01:10:51 00:41:24 02:15:38 10
821 Jørgen Dau Nielsen HG triathlon M 00:27:24 01:09:15 00:39:01 02:15:40 11
837 Brian Olesen Vejen tri og motion M 00:21:42 01:13:54 00:45:17 02:20:53 12
850 Steen Hegelund SMT-SILKEBORG M 00:20:44 01:15:10 00:45:26 02:21:20 13
849 Christian Frederiksen SMT-SILKEBORG M 00:20:47 01:17:30 00:44:48 02:23:05 14
851 Søren Pomykla STK 90 M 00:26:15 01:11:16 00:46:08 02:23:39 15
822 Rasmus Vestergaard Randers Sportsklub Freja M 00:26:34 01:28:26 00:56:41 02:51:41 16
833 Jacob H. Clausen Århus 1900 Triathlon M 00:30:38     DNF  17
820 Thomas Blom Kristensen Vejle IF Triathlon M       DNS 18
824 Jesper Bach Dall Haderslev Tri 2000 M       DNS 19
830 Michael de Bruijn Thy triathlon Team M       DNS 20
831 Jesper P Petersen Kolding Tri klub M 00:24:58 01:07:21 00:39:45 02:12:04 1
838 Frankie Kristensen OTK M 00:25:09 01:15:10 00:44:28 02:24:47 2
826 Jørgen Bie AAIG M 00:26:27 01:13:45 00:44:44 02:24:56 3
842 Finn Bay Christensen Kolding Triathlon Klub M 00:27:19 01:15:39 00:43:21 02:26:19 4
823 Malte Busch TSV Schleswig M 00:25:00 01:17:10 00:46:34 02:28:44 5
819 Keld Dam Hansen AAIG Atletik & Triathlon M 00:28:43 01:20:32 00:52:32 02:41:47 6
825 Finn  Torsten Jakobsen Aaig atletik&triathlon M       DNS 1
839 Jes Chr. Wilhelmsen AAIG M       DNS 2
1008 Olympisk distance Mænd M          
848 Frede Jespersen AAIG M 00:21:51 01:18:16 00:42:48 02:22:55 1
829 Robin Watkin Aaig Atletik & Triathlon M 00:32:20 01:30:40 00:55:11 02:58:11 2
828 Reinhard Nowak Rødekro IF M 00:23:26 01:32:42 01:03:53 03:00:01 3
844 Gitte H. Rømer Århus 1900 triathlon K 00:18:20 01:14:38 00:42:55 02:15:53 1
841 Helle Grønnegaard Lauridsen Sønderborg tri-club K 00:29:39 01:42:35 00:56:23 03:08:37 1